Outsourcing działu IT, VPN, Obsługa sieciowa – C4PL

Na czym polega Outsourcing infrastruktury sieciowej i serwerowej?

Na czym polega Outsourcing infrastruktury sieciowej i serwerowej?

Dziś, w dobie rosnącego zapotrzebowania na niezawodną i dobrze zabezpieczoną infrastrukturę informatyczną — będącą nierozłączną częścią każdej szybko rozwijającej się firmy —, w które niezbędna jest ciągła dostępność wiele niezależny oraz współzależnych systemów informatycznych. Staje się coraz bardziej skomplikowane, co wymaga od firm posiadania profesjonalnego działu IT w celu zapewnieniu prawidłowego działania systemów oraz usług. Firmy mogą mieć wiele usług outsourcingu IT, takich jak administracja bazami danych, administracja siecią, obsługa serwerów Windows czy Linux itp.

Jakie są modele outsourcingu IT?

Twoje konkretne okoliczności determinują wybrany przez Ciebie model relacji. Model współpracy należy wybrać przed podpisaniem umowy z firmą outsourcingową technologii informatycznych.

Najpopularniejsze modele outsourcingu IT, które można wybrać w oparciu o potrzeby biznesowe:

 1. Powiększanie personelu
  To idealny wybór na rozwiązanie problemu niedoboru talentów. Sprawdza się dobrze w przypadku firm, które mają już własny dział IT, ale muszą go wzmocnić wykwalifikowanymi specjalistami.
 2. Dedykowany zespół
  To usługa outsourcingu IT dla firm, które wymagają długoterminowego rozwoju oprogramowania. Dzięki posiadaniu profesjonalnego działu IT firma będzie mogła zaoszczędzić na kosztach rekrutacji, administracji i biurze.
 3. Realizacja projektu
  Model ten, zwany również outsourcingiem pełnego procesu, jest najpopularniejszy w usługach outsourcingu IT.Dostawca IT otrzymuje pełną kontrolę i odpowiedzialność za projekt, w tym za wszystkie etapy procesu, zarządzanie zespołem, wyniki, produkty i ryzyko.
 4. Model znormalizowany
  Często firmy zlecające usługi IT poszukują szybkich rozwiązań biznesowych, a wprowadzenie do standardowego modelu może sprawić, że Twój projekt będzie gotowy na rynek przy niższych kosztach oraz rozwoju w krótszym czasie.

Kiedy korzystać z rozwiązań outsourcingowych IT?

 • Brak talentów IT
  W skali globalnej brakuje najlepszych utalentowanych programistów , inżynierów sieciowych czy administratorów serwerów Linux czy Windows. Firmy outsourcingowe IT są w stanie szybko dostarczyć Ci osoby, której aktualnie potrzebujesz.
 • Złożone projekty
  Radzenie sobie ze złożonym projektem wymaga dużego know-how i wiedzy technicznej. Bez nich łatwo wpaść w progi zwalniające i nagromadzić przestoje.
 • Wsparcie i doradztwo
  Usługi outsourcingu IT obejmują również rozwiązania doradcze i wsparcia dla istniejących lub trwających projektów, które wypadły z torów.
 • Wyspecjalizowane role
  Wiele projektów wymaga super wyspecjalizowanych ról technicznych lub stanowisk tymczasowych, które nie są atrakcyjne dla najbardziej utalentowanych programistów, inżynierów sieciowych czy osób odpowiedzialnych za prawidłową pracę systemów operacyjnych.
 • Napięte terminy
  Uzyskanie właściwych wyników we właściwym czasie może być różnicą między sukcesem, a porażką. Terminy są po prostu przesuwane bez odpowiedniej wiedzy oraz doświadczenia.
 • Efektywność kosztowa
  Firmy outsourcingowe IT całkowicie eliminują koszty zatrudniania własnego personelu, zapewniając takie same lub lepsze korzyści.

Outsourcing IT C4PL Nasze Usługi

Z ponad 13 lat doświadczenia, nasz ciągle rozwijający oraz powiększający się zespół inżynierów sieciowych, oraz administratorów systemów Linux i Windows z pewnością będzie w stanie zrealizować zadania stojące naprzeciw Twojej firmy. Doradzić w doborze odpowiedniej technologii, pokierować rozwój Swojej infrastruktury w kluczowych momentach. Tak, aby zapewnić jak największą dostępność oraz niezawodność czy optymalnych kosztach. Jesteśmy w stanie zaopiekować się Twoja infrastruktura IT oraz Twoją firmą. Skontaktuj się z nami w celu rozpatrzenia możliwości współpracy, realizacji Twoich potrzeb oraz zaproponowania najlepszego rozwiązania.

5/5 - 29 ocen
Call Now Button